قیمت سازه های پارچه ای

همه چیز درباره ی سازه های چادری و کاربردهای آن

ولادیمر شوخوف نخستین شخصی بود که با توجه به ویژگی های سازه های چادری این نوع بنا راطراحی کرد. این سازه توانست جایگزین خوبی برای سازه های فولادی با ستون های آهنی باشد. در واقع عملکرد آن نیز علاوه بر این که ساختاری سخیف و نرمش پذیر دارد به نسبت آهن نیز علاوه بر این که مقرون به صرفه و ارزان قیمت تر می باشد از مواد با کیفیتی نیز مستفیض است.

قیمت سقف متحرک به چه فاکتورهایی وابستگی دارد ؟
باید پروا کرد که فاکتورهای متفاوتی بر روی هزینه پایان یافته آن کارایی گذار خواهد بود. از دسته عوامل چشمگیر مهم که بر روی قیمت سقف جمع شونده کارساز است، و خریداران باید به آن پروا کنند عبارت اند از:

فرم سقف متحرک
سقف متحرک در حالت کلی به دو فرم هموار و کمان دار بخش بندی می شود. در هر فرم، بهای تمام شده، متفاوت خواهد بود چرا که در هر فرم، میزان به کارگیری پارچه، سازه آلومینیومی، مکانیزم متحرک و … متفاوت خواهد بود و هر یک از این موارد روی خرج آن تاثیرگذار هستند.

جنس پارچه کششی
اگر پارچه کششی مصرفی برای ساخت سقف متحرک برقی از برند معروفتری باشد، کیفیت پارچه بالاتر خواهد بود، درنتیجه خرج و کیفیت آن بالاتر خواهد رفت. یکتا از ویژگی های مهم پارچه های باره کاربرد در آن این است که در پارچه از الیاف مشکی کاربرد شده و امکان ورود روشنایی از بالای سقف بسیار کاهش می یابد.

ویژگی های پارچه سقف متحرک :
استفاده از پارچه پلی قاطر با روکش PVC
مقاومت در برابر کشش
پارچه ضد میکروب و قارچ
ضدحریق و حائز استانداردهای بین المللی
عایق حرارتی و صوتی
عمر بالای پارچه
قابلیت شستشو پارچه
ثبات رنگ همیشگی پارچه
محافظت در برابر اشعه مضر خورشید ( اشعه UV )
وجود یک لایه مشکی رنگ که میزان عبور نور را به تقریبا صفر می رساند.
دوخت پارچه سقف متحرک
نوع دوخت پارچه در پروژه سقف متحرک زیاد اهمیت دارد، چرا که این سقف برقی باید در مساوی وزش باد، بارش برف و باران مقاومت لازم را داشته باشد. در حالت کلی دو نوع دوخت پارچه کششی هستی دارد که عبارتند از:

دوخت دستی: این دوخت به وسیله سشوار صنعتی و یک سطح داغ اتمام می شود، زمان کار پایین، در نتیجه کیفیت دوخت زیر خواهد بود.
دوخت جوش فرکانس بالا یا HF: این دوخت توسط دستگاه هایی با امواج الکترومغناطیسی انجام می گیرد.در این گونه دوخت، کیفیت زیاد بالاست.
برای عمر اغلب سقف متحرک، شرکت ساینا از نوع دوخت با فرکانس بالا استفاده می کند.

پروفیل آلومینیوم سقف تاشونده
سازه و پروفیل های باره بهره‌گیری در سقف برقی از جنس آلومینیومی است. کیفیت آلومینیوم باره استفاده که بازیافتی یا فابریک باشد در بها کارساز است. با پروا به اینکه جنس اتصالات در پروژه ها زیاد مهم است از این رو کلیه اتصالات و دیتیل های این سازه با کیفیت ترین پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک یا اپوکسی و … تولید می شود.

شرکت ساینا برای ساخت این سازه از آلومینیوم ۶۰۶۳ که مناسب ترین نوع آلومینیوم است در سازه سقف متحرک برقی کاربرد می کند.

سیستم موتور سقف متحرک
بدون دودلی گرد از مهمترین قطعات سقف متحرک پارچه ای موتور برقی است که در این سقف مورد کاربرد قرار می گیرد. موتور سقف متحرک از نوع توبولار می باشد. بر بنیاد ساخت این گونه موتور حداکثر سررسید مورد احتیاج برای کارکرد موتور ۴ دقیقه می باشد.

در بازار موتورها با برندها و کیفیت های متفاوتی وجود دارد که بها موتور بر پای بست، کیفیت و برند آن قیمت گذاری خواهد شد. بهترین گونه موتور برای سقف جمع شونده که در بازار هستی دارد از شرکت سامفی فرانسه است که بالاترین کیفیت را در موتور سقف جمع شونده برقی دارد.

نورپردازی سقف متحرک
نورپردازی باعث هرچه زیباتر شدن سقف جمع شونده شده و فضایی لاکچری را در پایین این سقف ایجاد می شود. با نورپردازی سقف متحرک، دکوراسیون متفاوتی را برای خریدار این سقف برپایی خواهد کرد بطوریکه جلوه خارق العاده ای به محوطه و مکان خواهد داد.

بطور معمول به ازای هر متر چهارگوش این سازه ۱تا ۳ وات نور گذاشته می شود. دو گونه نورپردازی ذیل پروفیل های سقف متحرک معمول می باشد. نور نقطه ای و خطی.


قیمت سازه های چادری


irantent

10 Blog posts

Comments