ویژگی های سازه های پارچه ای

همه چیز درباره ی سازه های چادری و کاربردهای آن

همه چیز در ارتباط با سازه های چادری
همه چیز در ارتباط با سازه های چادری را می توانید بسته به نیازتان در فضای باز تعبيه کنید. این سازه­ها مزایای بسیار زیادی دارند، در این مقاله کوشش شده همه چیز در ارتباط با سازه های چادری آورده شود تا با شناختی کامل آن ها را خریداری و بهره‌گیری کنید.

انواع سازه های چادری برای پوشاندن مناطق وسیع پسندیده است. سازه های چادری به راحتی با شکل چادر مانندشان قابل تشخیص هستند.

انواع سازه های چادری

انواع سازه های چادری چیست ؟
انواع سازه های چادری که به اصطلاح به آن ساختار کششی هم گفته می شود، معمولاً برای ایجاد فضایی سایه دار و امن در محیطی باز کاربرد می شوند.

این سازه ها در ساخت سقف ها با استفاده از غشایی که روی کابل های فولادی نگه داشته می شود ، ترکیب می شوند.

ویژگی های اصلی انواع سازه های چادری روش شغل تحت کشش، سهولت ساخت آن، توانایی پوشاندن فضاهای بزرگ و قابلیت انعطاف پذیری آنها است.

این سیستم ساختاری به لطف به کارگیری پارچه های کششی در مساوی آب و هوای نامساعد به نکویی ثابت است.

انواع سازه های چادری


انواع سازه های چادری
انواع سازه های چادری در ساختارهای مختلفی وجود دارد، که بسته نیازتان می توانید هر کدام از این سازه ها را کاربرد کنید. در پیوسته با گونه ها مختلف این سازه ها و ویژگی های آن ها آشنا می شوید.

ساختار هایپار یا ضد انعطاف پذیر
به عنوان یگانه از رایج ترین ساختارهای سازه های چادری به علت زیبایی ظاهری که دارد، شناخته می شود.

این سازه ها از عقیده این که مانند رواناب آب هستند و در هنگام باران باعث جمع شدن آب نمی شود، پروا افراد را به خویش جلب می کنند.

این ساختار برای مقاومت در مساوی آب وهوای نامساعد از دو انحنای مخالف، که معروف به ضد انعطاف پذیری است، ساخته می شود.
این گونه سازه­ی چادری برای سایه زدن در مناطق نشیمن گاه یا مسیرهای پر ایاب و ذهاب زیاد ایده آل است.

ساختار طاق موازی یا بشکه­ای
ساختار طاق موازی، با برپایی منحنی متقارن یک سایبان غشایی کششی فوق العاده کاربردی را تشکیل می دهند، که می توانید با این ساختار ها مسافت های طولانی مانند: یک میدان ورزشی یا مناطق کوچکتر مثل یک ورودی را سایه بزنید.

ساختار شبکه های کابل یا کابل 3 بعدی
برای به کارگیری سازه های چادری در اندازه های بزرگتر مانند: استادیوم ها یا فضاهای بسیار کبیر از ساختار های شبکه ای استفاده می شود، شبکه های کابل سه بعدی یا شبکه های کابل یک راه حل کارآمد و مقرون به صرفه برای فضاهای بزرگ است.


کاربرد گونه ها سازه های چادری
از انواع سازه های چادری از دسته سازه چادری سوله دوچرخه ، سازه چادری خودروگاه ، ساختار سازه چادری استادیوم ، ساختار سازه چادری زمین تنیس

، سازه چادری زمین بسکتبال ، سازه چادری استخر شنا ، سازه چادری رستوران، ساختار سازه چادری مکنده بنزین ، سازه های چادری پارک

، سازه چادری ورودی و خروجی گاراژ زیرزمینی ، ساختار سازه چادری سقف و به طور کلی برای برپایی سایه و محافظت در مساوی آب و هوای نامساعد بهره‌گیری می شوند.

در آخر
شما می توانید با نصب گونه ها سازه های چادری ، ارزش زیبایی فضای خویش را افزایش دهید و فضایی متناسب برای دربایستن خود ایجاد کنید. سخیف ها و طرح های زیادی برای برگزیدن وجود دارد.

در مورد گزینش هر کدام متناسب با دربایستن خود می توانید با کارآزمودگان ما تماس بگیرید لغایت شما را در خرید سازه های چادری مناسب راهبری کنند.

چگونه سقف متحرک را تمیز نماییم ؟
سوالی که اغلب مشتریان از شرکت سقف متحرک ساینا می پرسند این است که چگونه سقف جمع شونده برقی نصب شده در فضای باز را براحتی بتوانند تمیز کنند، چگونه در اثناء شستن سقف جمع شونده از گزند دیدگی آن هنگام تمیزی جلوگیری نمایند و مدت طولانی تری از سقف برقی خویش بهره‌گیری کنند.

در ادامه چند شیوه و دستورکار برای تمیز کردن سقف متحرک چادری اورده شده است :

– تمیز کردن سقف برقی با پودر صابون و آب گرم
با پر کردن یک سطل از آب گرم و پودر صابون و تهییه محلول کف و اب به راحتی می توان قاب و پارچه باره بهره‌گیری در سقف متحرک ریموت دار را به آرامی تمیز کرد. در این میان برای تمیز کردن سقف برقی می طاقت از شامپوهای ملایم نیز بهره‌گیری نمایید.

برای شستشوی سقف هایی که خاک های زیادی دارند می توانند از آب و صابون همراه با برس نرم یا تی نخی بهره‌گیری گردد ولی پیشه شستشو به آرامی و صبر انجام گیرد لغایت از پارگی و آسیب دیدگی به قاب سقف برقی ممانعت شود.

بهتر است که برای شستشو سقف متحرک برقی یک روز گرم و خشک ( ترجیحا تابستان ) را گزینش کنید چرا که این اطمینان را دارید که سقف برقی ریموت دار به طور کاملا طبیعی خشک خواهد شد. بعد از شستشو باید مطمئن باشید که آب های باره بهره‌گیری در اثناء تمیز کردن از روی پارچه و سازه کاملا تخلیه شده باشد چرا که آب های باقی مانده بر روی سازه متحرک مایه بروز سخت و آسیب به سقف برقی خواهد شد و مایه تفریق عمر آن شما خواهد شد.

توصیه می شود در سنه دو نوبت : ابتدای فصل بهار و در انتهای فصل تابستان شسته شود.

به صورت خلاصه نکاتی که در تمیز کردن آن باید بدانید :

شستشو با یک سطل آب گرم با صابون
شستشو آب به به اتفاق شامپوهای ملایم
تمیز کردن سقف جمع شونده با یک برس نرم
نیازی به به کارگیری مواد شوینده نیرومند و سفید کننده برای شستشو نیست.
خشک شدن آن به صورت کامل
نیازی به کاربرد افشانه ضد آب برای سقف جمع شونده نیست.

 

 

معایب سازه های چادری


irantent

10 Blog posts

Comments