ساخت سقف متحرک استخر

همه چیز درباره ی سازه های پارچه ای و متحرک با ایران تنت

سقف بازشو استخر

جامعه اطراف ما هر روزه در حال ترقی و ابتکار می باشد به طوری که هر روزه گواه کشفیات و اختراعاتی هستیم که زندگی روزمره آدمی را آسان تر ساخته است.

سقف های بالای سر ما نیز از این ترقی ها عقب نمانده و هر روزه گواه تعغیری در شکل و معماری آن ها هستیم . از دسته این پشرفت ها سقف های متحرکی هستند که صنعت معماری همیشگی در حال به کارگیری آن در محیط‌ های گوناگون همچون استخرها ، مساجد ، تالار ها ، حسینه ها و حتی سقف منازل می باشد .

این پوشش باعث تحول شکل ظاهری این اماکن شده است و چشم نوازی خاصی را در این محیط ها ایجاد کرده است. این پوشش با قابلیت باز بسته شدنی که دارد انسان را به بسیاری از هدف هایش تقریبا تر ساخته است و مشکلاتی را که مدام با آن دست و پنجه نرم میکردیم را برطرف ساخته.

در جامعه ما صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده از انرژی منزه حرف اول را میزند چه خوب است که بدانید این پوشش ها عایقی بسیار نیرومند و هوشمند در برابر ورود سرما و حرارت میباشد و این خویش مایه صرفه جوی در انرژی میشود ، از طرفی این ورق ها عایقی نیرومند در مساوی ورود اشعه های مضر به پیرامون مربوطه است و این فرمایش اطمینان سلامت پوست را برای شما فراهم میکند.

امروزه به انگیزه ادب آپارتمان نشینی و تغیر شکل خانه ها به کارگیری استخر ها مشکل و غیرقابل دسترس شده است .

قائم صنعت سپاهان با بهره گیری از بهترین و ثابت ترین مصالح امکان استفاده از استخر را برای هر گونه مسکنی فراهم کرده است . به شکلی که سقف استخر ساخته شده را پوشش کامل میدهد به نحوی که از گوشه ها-کناره ها مشرف به دید نباشد.

مزیت و برتری های پوشش های جمع شو
این سقف ها به علت چند منظوره بودنشان این قابلیت را دارند که در فصل های مختلف بهره‌گیری شوند .

این پوشش ها عایقی قوی هستند در مساوی سرما و گرما و از هدر رفتن انرژی بازدارندگی میکنند و مایه صرفه جویی در انرژی میشوند.

این ورق ها اشعه های مضری که به پوست گزند میزند را کنترل کرده و از خود عبور نمیدهند و این فرمایش مایه سلامت پوست می شود.

به دلیل استقامت بالایی که دارند در برابر ضربه های وزین آفت نمیبینند و تغییر ناپذیر در برابر سرنگونی اشیا ، زلزله ، طوفان و… هستند.

علاوه بر نورپردازی زیبایی که دارند عایقی در برابر باران هستند و دوام بالایی دارند و به راحتی دچار زنگ زدگی نمی شوند.

حفظ حریم خصوصی را تامین میکنند و پسندیده برای اماکنی هستند که در بزرگان-بزرگواران همسایگان قرار دارند.

از جایی که اغلب قطعات قبل ساخته شده است مایه تفریق هزینه زیادی را در بر دارند.

قابلیت جا به جایی دارند به نحوی که میتوان با متمایز کردن پیج و مهره ها این پوشش را به مکانی دیگر منتقل کرد.سقف متحرک
مشخصات کیفی این محصول
در خرید هر محصولی بی گمان مهم ترین نکته پروا به موارد کیفی آن محصول است درباره خرید سقف متحرک نیز همینطور است در این دسته به گوشه ای از این موارد اشاه میکنیم:

نکته خیلی مهم در خرید این سقف ها مقاوم بودن غشاء بکار رفته در برابر نفوذ رطوبت و سرما و روشنایی خورشید است به نحوی که این غشاء به مرور موعد فرسوده و منهدم نشود.
یکی از مزیت های سقف متحرک فلزی ، اسکلت آن است که باید به قدری استوار باشد که با ضربات سنگین خمیده یا شکسته نشود و مقاومت فوقانی در برابر ضربات سنگین داشته باشد و علاوه بر آن فلز به پیشه رفته باید ثابت در مساوی زنگ زدگی و استهلاک باشد چنانچه مواد مرغوبی در این سازه به پیشه گرفته نشود در مدت موعد کوتاهی موجب اضمحلال سقف خواهد شد.
از موارد بسیار مهم در نوع برقی این سقف توجه داشتن به موتور آن است این موتور که وظیفه جا به جایی ورق هارا بر عهده دارد باید از طاقت نیروی فوقانی برخوردار باشد لغایت به راحتی بتوانند ورق ها باز و بسته شوند علاوه بر آن کیفیت موتور باید به قدری بالا باشد که در مدت موعد طولانی ضعیف یا مبتلا مشکل نشود.
مکان های قابل اجرا این سقف ها
این سقف ها یک برگزیدن چند منظوره هستند چرا که علاوه به تاثیر های یک سقف معمولی توانایی های فراوان دیگری را نیز در خود گنجاند است و کارایی های چند منظوره را ارائه میدهد.

به وفور سالن هایی در سطح شهر دیده میشوند که پوشش دهی آن ها بسته به فصل تغیر میکند و این تغیر کاربری هزینه هایی را نیز به دنبال دارد ، اما معماران خلاق این نقطه سستی را تبدیل به یک ایده جذاب کردند و ایده ساخت سقف متحرک این مشکل را برطرف ساخت و دگرگونی زیبایی در ساخت سقف های جدید به وجود آورد.

این سقف ها پوشش های امن و سبکی هستند که تمام محوطه مربوطه را پوشش دهی کامل میدهند و هر سررسید که کاربر آهنگ کند میتواند محیط خود تغیر کاربری دیتا و سقف را باز یا بسته کند (توسط ریموت).

شاید برای شما قبل آمده باشد که دربایستن به محیطی زیبا و دلنشین با صرف کمترین بها و زمان برای استراحت یا پیرامون های کاری و … داشته اید از طرفی فرصتی برای اتمام این پروژه نداشته باشید.

به عنوان مثال سقف های متحرک حیاط یا سقف متحرک ماشین (پارکینگ) گزینه ای مناسب جهت بکارگیری در برپایی محیطی برای استراحت خویش و دوستانتان و همچنین جهت بهره‌گیری در قسمت های مختلف مانند ادارات یا و حتی اماکنی که نیاز به پوششی متحرک و جمع شونده دارند همانند استخرها ، تالاهار ها ، سالن های کنسرت می باشند.

سقف متحرک
مقایسه اجمالی ورق پلی کربنات به جای شیشه
چایگزین بسیار مناسبی برای شیشه هاییست که مداوم در معرض شکستن و آفت پیمان دارند چرا که این ورق ها پایداری بالایی داشته و به راحتی نمیشکنند و درجه آسیب پذیری زیاد پایینی دارند علاه بر این پوشش های شفاف سخیف و با قیمت مناسب هستند ازین رو سقف متحرک پلی کربنات در بازار ایران و شهر هایی مشابه اصفهان عرضه و تقاضای آن رو به افزایش است.

ورق های پلی کربنات علاوه بر این که تعویض پسندیده برای شیشه بوده مایه صرفه جویی در مصرف انرژی نیز میشود به طوری که در تابستان از ورود گرما و زمستان از بیرون شدن حرارت از فضای درون بازدارندگی میکند.

مزیت های ورق های پلی کربنات
سقف متحرک از جنس پلی کربنات برای استخر

عایقی بسیار مناسب در مساوی راز و صدا و مزاحمت حاصل از آن
کاهش قابل توجه مصرف انرژی در فصول گوناگون در مناطق سرد سیر و گرمسیر
محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش که مایه از بین رفتن رنگ کالبد ها و عاملی سرطان زا برای برای موجودات زنده میباشد این ورق ها فضایی تندرست و قابل اطمینان را برپایی میکنند
با هستی این ورق ها دیگر دشوار تمیز نگه داشتن سقف های شیشه ای وجود ندارد با توجه به خصوصیت آنتی استاتیک راهبند جذب یکی و غبار میشود و با نخستین شستشو ساده یا باران به راحتی پاکیزه میشوند
هزینه مناسب این ورق ها و سخیف بودن و مقاوم بودن آن ها نسبت به پلاستیک مایه تقاضای روز افزون این ورق ها شده است
ورق های پلی کربنات اثیر نمیگیرند و در دمای بالای حریق به آرامی ذوب شده و اثیر را به گوشه ها-کناره ها کسترش نمیدهند و خاموش میشوند
مقاومت فوقانی در برابر کشش و خمش و ضربه و خدشه دارند و ضربه پذیری و نشکن بودن این ورق ها عایقی مناسب در مساوی زمین لرزه یا سرنگونی کالبد ها می باشند.
نکات تکمیلی پوشش سقف های جمع شو
امروزه مشتری اغلب علاقه مند است که با صرف زمان کوتاهی به هدف نهایی خود برسد علاوه بر آن کیفیت و امنیت نیز برایش حرف اول را میزند که البته معماری نوین و معاصر این سخت را حل کرده و به جای استفده از گل و ملات و صرف موعد طولانی به تشکیل سقف های حاضر ای از جنس پلی کربنات در انواع مقاوم و متحرک پرداخته که به راحتی قابل حمل است و مقاومت بسار فوقانی در مساوی ضربه و آفت دیدگی دارد و به راحتی قابل نصب در هر مکانی است.

جالب بودن این پوشش در گونه متحرک آن است که هر گاه میل داشته باشید مفتوح و بسته میشوند و زیاد پسندیده برای مکان هایی مانند تالارها ، سالن های کنسرت، ورزشگاه ها، مساجد ، خودروگاه ، آلاچیق و بسیاری از اماکن که از هر دو قابلیت مفتوح و بسته بودن سقف استفاده میکنند می باشد.

علاوه بر آن دشوار استخر هایی که در زمستان با سرمای هوا و در تابستان با گرمای هوا رو به رو هستند را با پوششی دهی امن برطرف ساخته.

مزایای این پوشش ها به همین نکات ختم نمیشوند این پوشش ها عایقی زیاد پسندیده در برابر ورود اشعه های مضر که باعث آسیب های پوستی میشوند میباشد.

این سقف در هر شکل و مدلی قابل اجرا است و بر خلاف سقف های آجری این پوشش که در دو نوع شفاف و غیرشفاف فرآوری میشود زیبایی و چشم نوازی زیادی به محیط گوشه ها-کناره ها میبخشد و جلوه محیط را به یک فضای امروزین و امروزی تغییر میدهد.

همچنین ازین سقف ها به انگیزه استقامت بالای آن ها میتوان در اماکنی که احتیاج به امنیت سقف میباشد استفاده کرد.

تفاوت های بین سقف های جمع شونده و ثابت
سقف تغییر ناپذیر آبی

به طور قاطع میتوان گفت سقف های بازشو دنیایی مجزا از سقف های معمولی و رایجی هستند که امروزه در گوشه ها-کناره ها خود میبینیم ، اما صنعت ساخت این سقف ها به دو گونه تغییر ناپذیر و متحرک بخش میشوند.

در هر دو نوع این سقف از بهترین و مرغوب ترین مواد برای ساخت استفاده میشود و از عقیده استوار و امنیت درجه کیفی فوقانی را دارند.

اما تفاوت هایی چشم گیری بین این دو پوشش دیده میشود که هر کدام در جایگاه خود کارایی خویش را نشان میدهند.

از جمله این تفاوت ها میتوان به نحوه اجرای این سقف ها اشاره کرد بر خلاف پوشش های مقاوم که قابلیت جابجایی ندارند این پوشش ها به دلیل نوع ساختی که دارند قابلیت جنبش به جهات گوناگون را دارند.

نحوه جابه جایی این سقف ها بدین شکل است که ورق های ساخته شده در اسکلت مورد نظر پیمان دیتا میشوند و توسط ریل هایی که در این اسکلت ها قرارمیشود به راحتی میتوان آن ها در جهات گوناگون حرکت داد و جابه جا نمود.

این جنبش میتواند به دو چهره سپریدن گیرد گرد بدست نیروی انسانی و با کمک دست که به علت سبک بودن سازه و ریل های زیر سازه حتی افراد با توان جسمی مختصر نیز میتواندد آن ها را جا به جا کنند ، شکل دوم جنبش این پوشش ها با کمک اخذ از یک ریموت است که تنها با خفگی دادن یک دکمه کار را برایتان راحت میکند.

با جمع شدن این ورق ها تو یک سایر این سقف حالت آنتنی پیدا میکند که این فرمایش مایه میشود اثناء جمع شدن فضای بسیار کمی را اشغال کند.

از دیگر خاصیت های مشترک این سقف ها میتوان به استوار نیرومند ، ظاهرزیبا ، مقرون به صرفه بودن ، کیفیت بالا اشاره کرد.

این سقف قابلیت اجرا به دو گونه متحرک(بازشو ، جمع شو) و تغییر ناپذیر را دارد که بسته به سلیقه و درخواست سفارش برای فضا مربوطه شما دارد.

از جمله موارد اجرای این پوشش می طاقت به برای محل کار ، حیاط ، استخر ، پارکینک ، پیرامون های اداری و تجاری اشاره کرد.

 

سقف متحرک استخر


iraantent

10 Blog posts

Comments