نکات سفر به کشور گرجستان

همه چیز درباره ی اقامت گرجستان

فعالیت در گرجستان
صنعت مملکت گرجستان به شدت متکی به واردات است و محور اصلی اقتصاد زراعت و معدن است. نیروگاه‌های صنعتی حائز قدرت قابل ملاحظه ای برای تأمین انرژی است که اکثر نیازهای انرژی جمعیت را برآورده می‌کند. این سه بازو ( واردات، زارع و معدن) در بهبود اقتصادی مملکت پس از سال 1990 مؤثر بوده‌اند و در نتیجه تولید ناخالصی درونی نیرومند است.

سلامت اقتصادی گرجستان و افزایش فرآوری ناخالص درونی از دستاوردهای هر دو بخش صنعتی و خدماتی، به گزیده تر صنعت توریسم حمایت شده است. بسیاری از مشاغل و خیریه‌های بیگانه در بیرون از تفلیس فعالیت می‌کنند و باعث ایجاد کار برای کسان محلی می‌شوند. بعضی از این شرکت‌های بین‌المللی وانگهی افرادی را از خارج از کشور شوروی پیشین استخدام می‌کنند و آن‌ها را به گرجستان منتقل می‌کنند.

سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و صلیب احمر بین‌المللی کل در گرجستان کار و جنبش می‌کنند. با هستی این حضور بین‌المللی، فرصت‌های اشتغال برای مهاجران اندک است. متقاضیانی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردارند شانس بیشتری برای کسب فرصت‌های شغلی دارند.

روند شغل برای اتباع خارجی در گرجستان بسیار معمولی است و می‌تواند به‌صورت ارتباطات آنلاین انجام شود. اگر تدریس نمی‌کنید، پیدا کردن شغل در تفلیس یا هر یک از شهرهای سایر احتمالاً سخت خواهد بود؛ چرا که تدریس و برای مثال تدریس زبان‌های خارجی یگانه از مشاغل عالی در این کشور است.

برای کار در این کشور شما باید با شرکت‌های بین‌المللی مستقر در کشور مستقیماً تماس بگیرید الی ببینید که آیا آن‌ها جای خالی شغلی دارند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که از قبل تحقیق خویش را سپریدن می‌دهید و مهارت و تجربه شما به تیم‌هایی که در گرجستان پیشه می‌کنند مرتبط است.

گرجستان در سنه ۲۰۱۴ یک سیاست ویزای جدید را تصویب کرد. افرادی که می‌خواهند در مملکت شغل کنند، باید یک ویزای بلندمدت کسب کنند و سپس برای پروانه اقامت تقاضا دهند. این نوع ویزا به عنوان یک مجوز کار عمل می‌کند، ولی فقط چنانچه طولانی مدت باشد.

اجازه اقامت کار برای افرادی که برای فعالیت‌های ایجاد اشتغال یا کارگری به گرجستان می‌آیند و در ضمن برای فریلنسرها صادر می‌شود.

همچنین فرمان ماندن سرمایه‌گذاری برای یک شهروند خارجی صادر می‌شود که دست کم 300000 دلار در گرجستان سرمایه‌گذاری کرده باشد. این مونث در قانون گرجستان در باره ارتقا و ضمانت سرمایه‌گذاری تجویز شده است. در چنین مواردی، پروانه ماندن برای اعضای خانواده سرمایه‌گذار نیز صادر می‌شود که شامل یک همسر، یک فرد ناتوان تحت تکفل و یا کاملاً وابسته است.

ویزای مهاجران بیرون از کشور که در گرجستان کار می‌کنند موضوعی مبهم است. پیش از این، بدون دریافت پروانه ماندن الی 360 روز می‌توانستید در گرجستان اقامت داشته باشید. درنتیجه، بسیاری از کارفرمایان به افرادی که حائز ویزای توریستی هستند کار ارائه می‌دهند. با هستی شمار زیادی از منابع اینترنتی مبنی بر اینکه شما برای شغل و درآمد در مملکت نیازی به گرفتن نوع خاصی از ویزا ندارید، کار با ویزای توریستی عادی در بیشتر شرایط غیرقانونی است.

این سردرگمی شاید برآمده از تغییر در سیاست ویزای گرجستان در اواخر سنه 2014 است. گردشگرانی که به این کشور می‌روند، فریلنسرهایی که در آنجا پیشه می‌کنند، روزنامه‌نگاران و کسانی که در جلسات تجاری و اجلاس‌ها شرکت می‌کنند می‌توانند این پیشه را با ویزای معمولی توریست سپریدن دهند.

با این حال، اگر منظور دارید در گرجستان کار خود را به دست آورید، در آنجا شغلی راه‌اندازی کنید یا به یک شرکت گرجی خدمات ارائه دهید، باید با ویزای بلندمدت سفر کنید. بسته به علت ماندن شما، مدارک مختلفی برای چنین تقاضا ویزا موردنیاز است. ویزای بلندمدت نیز پیش‌شرط اخذ پروانه ماندن است.

ویزای توریستی تنها به شما امکان می‌دهد 30 روز را در این کشور سپری کنید و فقط برای یک‌بار ورود معتبر است. اگر قبل از جابجایی در حال بازدید هستید و اندیشه می‌کنید از حتماً عبور می‌کنید، برای اجازه ورودهای متعدد به کشور باید ویزای بلندمدت بگیرید.

امنیت در گرجستان

امنیت کشور گرجستان یکی از مواردی است که دولت این کشور زیاد به آن اهمیت داده است. این موضوع سبب شده الی آسایش ملت این مملکت به خصوص افرادی که به تازگی وارد کشور گرجستان شده‌اند اغلب از قبل باشد.

امنیت کشور گرجستان در فهرست ۵ مملکت امن گیتی پیمان دارد. روال امنیتی در مملکت گرجستان را با نمونه روشنگری می‌دهیم. اگر شما بخواهید ساعت ۳ بعد از نیمه شب در کوچه پس کوچه‌های شهر تفلیس قدم بزنید چیزی به عنوان زورگیر، دزد و… قبل روی شما قرار نمی‌گیرد.

در صورتی که مراجعه شما در وضعیت توریستی پیمان دارد نیازی نیست که پاسپورت خویش را به همراه داشته باشید و بهتر است که در یک جای امن در هتل نگهداری شود، اگر گذرنامه خود را گم کنید هزینه و زحمت زیادی برای شما رخداد خواهد افتاد. و برای بانوان مملکت نیز مزاحمت ایجاد نمی‌شود در چهره بروز مزاحمت با آگاهی به نزدیک‌ترین پلیس می‌توانید از دست کسان مزاحم در امان باشید. اگر دقت نمایید ماشین‌های پلیس در بخش‌های گوناگون شهر با جدیت مشغول گشت زنی هستند به طور کلی قوانینی مشابه رشوه‌گیری در این مملکت معنا ندارد.

هر نوع دعوا و درگیری در کشور گرجستان احتیاج به پرداخت خسارت دارد و یا مجازت سه الی ده سنه برای هر دو شخص دعوا در نظر گرفته می‌شود. افرادی که مهاجرت به مملکت گرجستان را گزینش می‌کنند باید به موارد و قوانین امنیتی این مملکت بزرگداشت بگذارند. در عقیده داشته باشید که هر گونه بحث با شهربانی این کشور جریمه‌های سنگینی برای شما دارد. مردم کشور گرجستان به رانندگی به طرز قانونی خو کرده‌اند و بخشی از زندگی آن‌ها شده است رعایت قوانین در کشور گرجستان الزامی است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم گرجستان
ما در بخش‌های پیش توضیح دادیم که امنیت کشور گرجستان روز به روز در حال پیشرفت است به این ترتیب خطری مهاجران به کشور گرجستان را تهدید نمی‌کند ولی به طور کلی بهتر است در آدرس سؤال کردن از ملت این مملکت کمی دقت نمایید! برای کرایه خانه در شهر تفلیس مملکت گرجستان دقت نمایید برخی از خانه به دو شخص اجاره دیتا می‌شود! در یافتن کار در کشور گرجستان نیز سعی کنید آنچه که با علاقه شما سازگار است را گزینش نمایید.

 

نکات سفر به گرجستان


fastgeorgiaa

10 Blog posts

Comments