شرایط اقامت دائم اوکراین

همه چیز درباره ی اقامت کشور اوکراین

برخورد و رفتار ملت اوکراین با مهاجرین و خارجی ها
اوکراین با بسیاری از کشورها روابط رسمی دارد و در دهه های پسین در حال ایجاد روابط دیپلماتیک با یک دایره توسعه ملت ها بوده است. روابط بیگانه اوکراین بر اساس شماری از اولویت های کلیدی که در سیاست خارجی اوکراین مطرح شده است هدایت می شود. اوکراینی ها افرادی است که برون گرا و اجتماعی هستند، بیشتر از تیره و خود های روس خود مهربان تر است و سرگرم کننده و خوش گذران هستند.

گفته شده است، روس ها مینشینند، صحبت می کنند، می نوشند، و اندیشه می کنند؛ اوکراینیها می خورند، نوشیدنی می نوشند و آواز می خوانند، و آهنگ هایشان بیشتر خوشحال و عاشقانه هستند. خوش بینانه و بدون نیاز، اوکراینی ها حیات را صریح تر می بینند و یک زبانزد دارند که تمام آن را روشنگری می دهد – “یک جوری همه چیز روبه راه خواهد شد”.

در حال حاضر، اوکراینی علاقه تازه ای به تاریخ خود نشان می دهند که به پیگیری یادگیری دوباره آن هستند. آن ها به آمریکایی ها یادآور خواهند شد که در حالی که اوکراین در حال جذب تاختن چنگیزخان ایل زرین و تهاجم سالانه قبایل چادرنشین قوم اسیایی ها بوده است، این شهر وانگهی به عنوان یک مانع مرزی که پشت آن شهریگری غربی می تواند به جنوب آمریکا گسترش یابد، خدمت می کند.

طغیان های عاطفی و فرو رفتگی های عجیب غریب (مانند تعریف، گل، مهمان نوازی، و نوشیدن)غیر معمول نیستند، در حالی که خویش ذکر و روش حیات جایگزین پذیرفته نمی شوند. بسیاری از بیگانه ها ناگهان در رفتار اوکراین تماشا می کنند.کارت ها در طول یک بازی ورق دوستانه به روی میز کوبیده می شوند. مطابق با استانداردهای غربی، مردم ناچیز تر مودب و کمتر از آنکه از سپاسداری برخوردارند، ناشی می شوند، زیرا خوشایندی مثل “با تشکر”، “خوشایند” و “لطفا” با همان بسامد گفتگو نمی شوند.

این غیر معمول نیست که یک شماره اشتباهی را برگزیدن کنید تا شخص بدون اینکه از شما یک کلمه را بشنود، قطع کند به این انگیزه که فردی نیست که خواستار آن بودید. Service -with-a-smile عادی است نه استثنا. نقطه نظر اوکراینی ها به مهاجران برآمده از ملیت آن ها است. اوکراینی ها از پناهندگان پیشباز نمی کنند، اما به کسانی احترام می گذارند که برای تحصیل، سرمایه گذاری و دیگر ابزارهای قانونی به کشور خویش وارد می شوند. اگر می خواهید تابعیت و ماندن اوکراین را داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند شما را راهنمایی کنند. همچنین یگانه از راه‌های مهاجرت به مملکت اوکراین، تحصیل پزشکی در اوکراین و گسیل دانشجو به اوکراین است.

چگونگی اقتصادی اوکراین به چه چهره است؟
پس از سنه ها تنش سیاسی و اقتصادی در اوکراین، اثر های استوار اقتصادی در این کشور مشاهده می¬شود. بر بر اساس گفته¬ی سازمان صندوق بین المللی پول (IMF)، قبل بینی شده است که در این مملکت نرخ تولید ناخالصی داخلی(GDP) به 3.2 درصد افزایش یافته و نرخ تورم سالیانه ی آن نیز 10 درصد باشد. درگیری در تقسیم شرقی اوکراین و به طور کلی تر، ناتوان شدن روابط روسیه با آن، اقتصاد این مملکت را مختل می کند. با این حال، در سال 2017، دولت این مملکت اصلاحات متعددی را انجام داده است تا به رشد مصرف خانواده ها و تثبیت مالی آن ها کمک کرده باشد. در ضمن حداقل اجرت در این مملکت در سنه گذشته دو برابر شده و تورم آن نیز بهتر کنترل شده است. علاوه بر این، اصلاحیه ی حقوق بازنشستگی نیز در اکتبر سال 2017 مورد تایید پیمان گرفته است. دولت در حال حاضر به دنبال عرضه ی محصولات شرکت های اروپایی است. در سپتامبر سال 2014، این کشور توافق نامه ای را با اتحادیه ی اروپا امضا کرد که منظور آن حذف بسیاری از موانع بازرگانی با کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا بود.

 نرخ کارگماری و بیکاری در کشور اوکراین چند درصد است؟
میزان نرخ اشتغال از 57 درصدی که سنه گذشته اعلام شده بود به 58.1 درصد قبض و فعالیت اقتصادی این مملکت از 62.6 درصد به 63.2 درصد رسیده است. به طور کلی باید گفت که نرخ بیکاری مملکت اوکراین از سال 2003 الی سال 2018 به طور میانگین حدود 8.3 درصد برآورد زده شده است که بالاترین مقدار ان 10.60 درصد در سال 2014 و زیر ترین نرخ آن 6.3 درصد در سال 2013 بوده است. بر پایه اخرین تحقیقات صورت گرفته، جمعیت مملکت اوکراین در دسامبر سال 2017 به 42.22 میلیون تن دریافتی است. درآمد ماهیانه اتباع این کشور در سپتامبر 2018، به طور میانگین 320.72 دلار آمریکا بود. میزان نرخ مشارکت توان های کار در سال 2018 به 62.90 درصد رسید.

سوالات متداول در رابطه باشرایط زندگی در اوکراین
1- شهرهای بزرگ و مدرن اوکراین کدام هستند؟
پنج شهر بزرگ در اوکراین که بیشتر از یک میلیون جمعیت دارند بر این پایه اند KIEV (کیف که پاییتخت اوکراین است)، DNIPRO (دنیپرو) که در ضمن به عنوان DNEPROPETROVSK شناخته می شود، KHARKOV (خارکف)، LVI V (لووف) ODESSA (اودسا). کل این شهرها دارای خاصیت های منحصر به فردی هستند اما تمامی به عنوان شهرهای نوین و راحت شناخته می شوند.

2- برای زندگی در اوکراین زبان انگلیسی کاربرد دارد؟
مهاجرت به اوکراین بدون داشتن فهم اولیه از زبان اوکراینی و روسی یک اشتباه است. تعداد کمی از ملت اوکراین می¬توانند به انگلیسی گفتگو کنند و اغلب این افراد در شهرهای بزرگ هستند. زبان یکتا از سخت¬ترین چالش¬هایی است که شدنی است در موعد زندگی در اوکراین با آن مواجه شوید.

3- حیات در اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی چه مزایایی دارد؟
در مقایسه با سایر مناطق اروپا، هزینه حیات در اوکراین به طور قابل توجهی زیر است. هر چند که در شهرهای بزرگ خرج ها بیشتر می شود. در حالی که ممکن است اوکراینی ها در نما خشک به نظر برسند اما زمانی که با آنها آشنا می¬شوید دوستی های خیلی عمیقی پایدار می کنند و به دوستانشان در زمانی که به کمک نیاز دارند، کمک می کنند. اوکراین دارای چهار فصل است. به جز سواحل زیبا، قلعه ها، خرابه های قدیمی و غارهای زیبایی در اوکراین هستی دارد. خرج تاکسی ها نسبتا بسیار است بنابراین بسیاری از ملت از ترابری عمومی استفاده میکنند شهرهای بزرگ همانند KIEV ، خارکف، حائز سیستم مترو هستند که ارزان، بی اندازه تمیز و آسان است. شمار کمی از ملت از هواپیما یا ماشین شخصی برای سفر کردن کاربرد می کنند. اکثر مسافرت ها از طریق قطار انجام می شود.

4- آیا پیدا کردن منزل و آپارتمان مناسب در اوکراین آسان است؟
امکان پیدا کردن آپارتمان مشکل است و اگر خوش بخت باشید می توانید از طریق آنلاین یا اعلان های چاپ شده آپارتمان پیدا کنید. بنگاه های معاملات ملکی مسائل مربوط به املاک و مستغلات را سپریدن می دهند. در برخی از موارد بنگاه ها تنها یک شماره تلفن از صاحبخانه در اختیار شما پیمان می دهند. همچنین در بخش املاک و مستغلات کلاهبرداری هایی چهره می گیرد که بدست دولت نادیده گرفته می شود.

5- آیا اوکراین کشوری قانونمند است؟
متاسفانه در اوکراین فساد شایع است. پلیس اغلب برای دریافت رشوه از خارجی ها سوء کاربرد می کند. رسیدن به خواسته ها رسمی بسیار زمان بر است و گاهی اوقات خرج اضافی برای مقامات باید پرداخت شود. مفهوم خدمات رسانی به مشتری در اوکراین شناخته شده نیست.

 

شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین


visaukraiina

10 Blog posts

Comments