دلایل محبوبیت رشته ی پزشکی در اوکراین

همه چیز درباره ی اقامت کشور اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس و روسیه
در گروه پزشکی، دندانپزشکی، پزشکی تخصصی، مدارک دانشگاه­های پزشکی بلاروس همانند دیگر دانشگاه­ها همانند بلگراد و دانشگاههای اسلواکی، مجارستان، لهستان، روسیه و جمهوری چک، باره تایید کشورهای مختلف و تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. هزینه تحصیل در رشته تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس سالانه حدودا بین 4500 الی 5000 دلار می باشد. معمولا بورسیه تحصیلی به دانشجوهای خارجی تعلق نمی گیرد.

دانشگاههای علوم پزشکی ارمنستان و اکراین از ابتدای سال 2010 از نظر وزارت بهداشت ایران غیرمعتبر می‌باشند. واما اگر دانش آموزان سوم تجربی و ریاضی یک سال دوره قبل دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را در کالجهای زبان اوکراین بخوانند و در سنه بعد در دانشگاه پزشکی بلاروس شروع به تحصیل نمایند ادامه تحصیل آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس و روسیه

دانشگاه پزشکی یوگامولتس
دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی از سنه 1861 میلادی تاسیس شد و کار و جنبش خویش را آغاز نمود و از آنگونه نامی ترین دانشگاه علوم پزشكی اوكرین و یكی از سه دانشگاه نامدار جمهوری می باشد. دانشگاه بوگامولتس در رشته های پزشكی،‌ دندانپزشكی و داروسازی از تمام گیتی دانشجو می پذیرد. داشتن مدرك دیپلم متوسطه و معدل 16 بری ورود به زنجیره دندانپزشكی و داروسازی الزامی است.

دانشگاه ملی پزشکی خارکف
یکی دیگر از دانشگاه های پزشکی اوکراین که بسیار معتبر و پرطرفدار است دانشگاه ملی پزشکی خارکف است که احد از باستانی ترین موسسات آموزش عالی اوکراین می باشد که در سنه 1805 راه اندازی شده است. دانشگاه ملی پزشکی خارکف بهترین دانشگاه علوم پزشکی اوکراین برای دانشجویان خارجی که رغبت به تحصیل پزشکی در اوکراین دارند می باشد. مدارک تحصیلی دانشگاه خارکف دارای اعتبار بین المللی می باشد و در سراسر عالم به رسمیت شناخته شده است. از عقیده تاریخی دانشگاه ملی پزشکی خارکف اولین بنیاد-نهاد-سازمان آموزش پزشکی در اوکراین می باشد.

زبان تدریس برای دانشجویان خارجی، روسی و انگلیسی می باشد که دانشجویان با توجه به تسلط زبان یکی از زبان ها را برای پیوسته تحصیل برگزیدن می نمایند. دانشگاه ملی پزشکی خارکف دارای یک سیستم خوابگاهی بسیار عالی و مجهز برای دانشجویان بیگانه می باشد. تمامی اطاق های خوابگاه مجهز به اینترنت پرسرعت، وسایل گرمایشی و سرمایشی، اریکه خواب، میز مطالعه، کمد شخصی و مبلمان می باشد. از مزیت های ماندن تحصیلی در خوابگاه های دانشجویی می توان به : نزدیکی به محوطه دانشگاهريال ماندن ارزان و آسان و امنیت بالا اشاره کرد. در هر اتاق خوابگاه 2 یا 3 دانشجو اقامت دارند.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین
امکان تحصیل به زبان انگلیسی
شهریه ارزان
پذیرش بدون امتحان ورودی
امکان اشتغال در اوکراین و اروپا
امکانات آموزشی مدرن
اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی
مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
آخرین مدرک تحصیلی به به اتفاق ریز نمرات
کپی و ریشه-بن-بیخ شناسنامه و کارت ملی
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی سلامت پزشکی
عکس پاسپورتی
ارائه پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت پابرجا کردن پشتوانه مالی
تایید مدارک توسط سفارت
لازم به بیان است که کلیه مدارک ارائه شده برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین میبایست همراه با کپی و ترجمه رسمی به زبان روسی باشند.

شرایط تحصیل سلسله پزشکی در اوکراین
امروزه، اوکراین در وسط دانشجویان بین المللی که می خواهند MBBS خود را در خارج از کشور اتخاذ کنند، محبوبیت زیادی دارد. اوکراین شامل بسیاری از دانشگاه های دولتی پزشکی در سطح جهانی است که MBBS، MD و دیگر مدرک پزشکی را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهند. دانشجویانی که MBBS یا هر مدرک پزشکی سایر خود را از یک دانشگاه پزشکی اوکراین به اتمام برسانند واجد شرایط تقاضا پیشه در هر جای دنیا می باشند.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در اوکراین

مدت سررسید تکمیل دوره MBBS در اوکراین 5تا8 سنه است. دانشجویان ناچار نیستند هر آزمون ورودی را برای پذیرش در یک دانشگاه پزشکی در اوکراین پاس کنند. به این ترتیب، اوکراین برای دانشجویان مشتاق این موقعیت را بسیار آسان ساخته است الی به آرزوی یک طبیب کامیاب شدن برسند. محبوب ترین سلسله های پزشکی MBBS در دانشگاه های پزشکی اوکراین در ذیل بیان می گردد:

پزشک عمومی
پزشک اطفال
جراحی
یکی از دانشگاه های عالی پزشکی در اوکراین، دانشگاه پزشکی ملی Bogomolets است که اصول پزشکی در دنیای طب سنتی را تشویق می کند. این دانشگاه عمدتا بر متدولوژی آموزش معتبر تمرکز دارد. این دانشگاه حائز یک دسته تخصصی پژوهشی برای دانشجویان دکترا می باشد. در ضمن این دانشگاه برای دانشجویان، ادب عملی فراهم می سازد که به نزاکت آموزان اجازه می دهد تا آموزش در یک پیرامون عملی را داشته باشند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اوکراین
دندانپزشکی به عنوان یک پیشه مراقبت های بهداشتی اولیه شناخته می شود، که چالش برانگیز و وانگهی ارزشمند است. برنامه 5 ساله دندانپزشکی برای دانشجویانی که تحصیلات متوسطه خود را با نمرات خوب به سرانجام رسانده اند، ارائه دیتا می شود.

دوره های دندانپزشکی شامل:

جراحی دندان
جراحی فک و صورت و دندانپزشکی انکولوژیک
دندانپزشکی پروتز یا پروتز دندان
درمان شناسی دندان
دندانپزشکی کودکان
در تقسیم دندانپزشکی، یک مبنای فنی و مواد وجود دارد که دانشجویان را با بهترین شرایط برای آموزش در تخصص «دندانپزشکی» حاضر می کند. گروه های بالینی و مراکز درمانی مجهز به روش های تشخیصی و پزشکی امروزین هستند که انجام تشخیص و شفا در سطح بالا را امکان پذیر می سازد. تیم اساتید هیئت علمی دائما اقدامات لازم را برای برپایی پروسه تحصیل آسان تر فراهم می سازد که عبارتند از برپایی دستورالعمل ها، کتاب های درسی، مواد آموزشی، برنامه های یکپارچه برای خویش بازبینی مطابق با برنامه درسی و شرایط لازم منتشر شده به زبان محلی و انگلیسی.

در تشکیلات پیشه آموزشی، نقش کتابخانه دانشگاه بسیار مهم است: دانشجویان را با مقالات آموزشی، مرجع و شیوه شناسی حاضر می کند. در کتابخانه های جدید و به روز رسانی شده نیز دانشجویان می توانند از کتاب های الکترونیکی استفاده کنند. در اتاق های مطالعه بیش از 500 کتاب الکترونیکی وجود دارد که نویسندگان آن، دانشمندان برجسته دانشگاه ها هستند.

زبان تحصیل در اوکراین
زبان، یک موضوع نگران کننده نیست، در آن جا فرصتی برای مطالعه دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. مدارک ارائه شده بدست دانشگاه ملی Uzhhorod به رسمیت شناخته شده و ارزشمند تر است. UzhNU همچنین کنفرانس ها و سمینارها را به چهره منظم توسط بهترین استادان اوکراین برگزار می کند تا یادگیری کارساز در میانی دانشجویان را فراهم سازد. دانشجویان از سراسر جهان به مطالعه دندانپزشکی در اوکراین برای پیشبرد شغلی موفق می روند.

مدارک و شرایط دریافت پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین
شرایط باره نیاز برای تحصیل در دودمان پزشکی و دندانپزشکی:

نیاز به نتایج یا استشهاد نامه دوره متوسطه(یک درخواست کننده باید حداقل در پنج درس نمرات نکویی داشته باشد.)
گذرنامه بین المللی
فرم درخواست
برای درخواست، شما باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و نسخه های اسکن شده نتایج دبیرستان و پاسپورت بین المللی تان را به ایمیل دانشگاه ارسال کنید.

 

دلایل محبوبیت پزشکی در اوکراین


visaukraiina

10 Blog posts

Comments