اعتبار پاسپورت کشور اوکراین

همه چیز درباره ی اقامت کشور اوکراین

ارزش پاسپورت اوکراین تا بدان حدی است که بر طبق رتبه بندی پاسپورتهای بین المللی (Passport index 2022) دارندگان این پاسپورت به 106 کشور دسترسی آزاد دارند. علاوه بر این دارندگان گذرنامه اوکراین می توانند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در همگی نقاط این مملکت مسافرت و یا به فعالیت بپردازند. وانگهی دارندگان پاسپورت اوکراین بعدها نزدیک و با الحاق اوکراین به اتحادیه اروپایی (EU) می توانند شاهد گرفتن تابعیت اروپا برای خود و اعضای خانواده خود باشند.

اوکراین کشوری در استرن یوروپ یا اروپای شرقی به پایتختی شهر کیف (Kiev) می باشد. این مملکت زیبا و توریستی درست در منتها الیه شمال غربی دریای سیاه پیمان گرفته و با کشورهای روسیه در شرق، بلاروس در شمال، لهستان در شمال غربی، اسلواکی و مجارستان در غرب و رومانی در جنوب غربی و جنوب با مولداوی هم کران است. اوکراین بعد از فرانسه دومین کشور بزرگ اروپایی است و به واسطه مزایای مهاجرتی مختلف باره توجه اکثر مهاجران خارجی است. در همین زمینه، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره های به روز و چیره دست درباره اقامت و تابعیت اوکراین به هموطنان محترم است.

لازم است بدانید که اولین گذرنامه اوکراینی در 4 ژوئن سنه 1994 و اولین پاسپورت بیومتریک در 1 ژانویه سنه 2015 منتشر شد. گذرنامه اوکراین با جلد آبی و صفحه اول دربرگیرنده مشخصات فردی و بیومتریک دارنده آن به مدت 10 سنه برای بزرگسالان و به مدت 4 سنه برای افراد زیر 18 سال صادر می شود. این گذرنامه یگانه از گذرنامه های قدرتمند دنیا است و همانطوریکه در جدول زیر نیز تماشا می گردد، گذرنامه اوکراین در رتبه بیست و دوم جهان قرار دارد. با این پاسپورت معتبر می نا به 106 مملکت جهان از آنگونه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) و آمریکا و کانادا بدون گرفتن ویزا مسافرت کرد.

رتبه جهانی 22
دسترسی آزاد و بدون ویزا به کشورهای جهان 106 کور جهان
هدف شناسائی
شرط اخذ شهروندی اوکراینی
مدت اعتبار تا 10 سال
هزینه گذرنامه اوکراین UAH 560/810 (گریونا) معادل $22.31 (دلار)
درباره ارزش گذرنامه اوکراین
امتیازات و ارزش پاسپورت اوکراین
در ذکر ارزش گذرنامه اوکراین نباید از این نکته غافل شد که پاسپورت اوکراین برای دارندگان آن مزایا و امتیازات کثرت دارد. از جمله این مزایا و امتیازات می نا به موارد زیر اشاره کرد:

مسافرت آزادانه و معاف از ویزا به اغلب کشورهای برتر جهان
اقامت و زندگی همش و بدون محدودیت در خاک اوکراین
برخورداری از حقوق و مزایای تامین اجتماعی
امکان اخذ وام یا تسهیلات مالی سایر از بانک های اوکراین
برخورداری از نگهداری کنسولی در بیرون از کشور
داشتن حق رای در انتخابات گوناگون اوکراین و غیره
روش های دریافت گذرنامه اوکراین
قانون تابعیت اوکراین مصوب پارلمان اوکراین (Verkhovna Rada) در 26 جولای سنه 1990 بوده و ناظر بر اعطای گذرنامه اوکراینی به متقاضیان می باشد. تابعیت اوکراینی معمولا در یکی از جمله های قانونی تعریف شده توسط دولت اوکراین پیمان می گیرد. ولی بر پای بست، قانون تابعیت اوکراین، تابعیت و پاسپورت اوکراینی را می طاقت به طرق ذیل کسب کرد:

بوسیله مرده ریگ یا والدین: این بدان معنا است که اعطای خودکار تابعیت اوکراینی به کلیه افراد متولد این کشور منتفی است. بعد افرادی می توانند گذرنامه کشور اوکراین را توسط آورند که در هنگام تولد آن ها دست کم یکی از والدین آنها جزء اتباع یا مقیم دائم اوکراین باشد. تنها در این صورت است که فرد به راحتی می تواند به پاسپورت ارزشمند اوکراینی دست یابد.
بوسیله ثبت یا رجیستری: افراد مشمول شامل کودکان بی سرپرستی است که به مولود خواندگی اتباع اوکراینی در می آیند. این شیوه حائز شرایط ویژه خویش می باشد و روند اداری و حقوقی اخص ای دارد و اثبات شایستگی کسان جهت اخذ ماندن و تابعیت اوکراین وابسته به صدور حکم دادگاه اوکراینی است.
بوسیله قبول تابعیت: افراد در صورتی می توانند از این روش گذرنامه اوکراین را به دست آورند که دست کم 5 سنه مقیم مملکت اوکراین بوده و یا دست کم 2 سنه با همسر اوکراینی خویش در این کشور زندگی کرده باشند. همچنین از دیگر شرایط دریافت گذرنامه با این شیوه داشتن ادب زبان و دانش اوکراینی و نیز اعلام عدم هستی تابعیت دوم بیگانه می باشد.
مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت اوکراین
همان طوری که در مطالب فوق نیز ذکر شد، گذرگاه های مختلفی برای دریافت پاسپورت اوکراین در سنه 2022 وجود دارد. اخذ پاسپورت اوکراین از طریق ارث، تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و قبول تابعیت امکان پذیر است. تنها نکته ای که نباید فراموش کرد این است که در اوکراین داشتن تابعیت مضاعف یا dual citizenship امکان پذیر است. اما لیست مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه اوکراین عبارتند از:

فرم درخواست جهت اخذ تابعیت اوکراین
8 تکه عکس رنگی پاسپورتی
پاسپورت متقاضی
اظهار نامه عدم وجود تابعیت خارجی
تعهدنامه برای بیهودگی تابعیت خارجی
گواهی وضعیت پناهندگی
شناسنامه متقاضی
مدرک سکونتی (اجاره نامه، دستک خانه و غیره)

مهاجرت به اوکراین از طریق پاسپورت اوکراینی
درباره ارزش گذرنامه اوکراین
پاسپورت اوکراین (Ukrainian passport) مدرکی صادره برای شهروندان اوکراینی به عنوان پابرجا کردن شهروندی اوکراینی آنها است. جالب است بدانید که اوکراین حائز دو گونه گذرنامه می باشد. نخستین نوع پاسپورت، گذرنامه داخلی اوکراین می باشد که الی سنه 2016 باره بهره‌گیری قرار گرفت، زمانی که کارت شناسائی اوکراینی شناسایی گردید. نوع دوم پاسپورت، گذرنامه بین المللی یا گذرنامه بیومتریک اوکراین می باشد که مخصوص مسافرت خارجی است.

 

اعتبار پاسپورت اوکراین


visaukraiina

10 Blog posts

Comments