مسترکارت کشور اوکراین

همه چیز درباره ی اقامت کشور اوکراین

اوکراین از شرایط زندگی کاملا اروپایی برخوردار است و انجام خریدها و پرداخت های روزمره با اخذ مستر کارت اوکراین امکان پذیر است. شما برای انجام کلیه تند و آسان پرداخت های خویش در مملکت اوکراین مثل پرداخت خرج خرید از فروشگاه، هتل، رستوران، آژانس مسافرتی و … نیازمند کارت اعتباری مثل مستر کارت یا ویزا کارت هستید. هر دوی این کارت های اعتباری در مملکت اوکراین از پاسخ بالایی برخوردار هستند. ولی بر اساس اعلام بانک ملی اوکراین (NBU) شمار کارت های پرکار مستر کارت در دست اوکراینی حدود 15.72 میلیون کارت اغلب از کارت های فعال ویزا کارت می باشد.

شرایط اخذ مستر کارت اوکراین چیست؟
اخذ مستر کارت اوکراین آن هم به صورت فیزیکی نیازمند رفتن به بانک و گشایش حساب گیرونایی است. اما باید توجه کرد که بانک های اوکراینی فقط و تنها برای مقیم های دائم و نیز افراد دارای تابعیت اوکراینی مستر کارت یا ویزا کارت صادر می کنند. بنابرین اتباع خارجی غیر مقیم از این حق برخوردار نیستند اما می توانند حساب یورویی خاصی برای خود داشته باشند. از انواع مستر کارت اوکراتین می نا به مستر کارت استاندارد، مستر کارت پلاتینیوم و مستر کارت طلایی اشاره نمود. جهت پاسخگوئی به هر نوع سوال یا ابهامات مهاجرتی حتما سوالات خود را با کارشناسان کارآزموده ما در گروه مهاجرتی اَدین ویزا در وسط بگذارید.

اهمیت گرفتن مستر کارت اوکراین

با اوکراین بیشتر آشنا شوید. اوکراین کشوری اروپایی ولی نه عضو اتحادیه اروپا (EU) بوده که بر روی نقشه قاره اروپا در تقدیر شرقی این قاره پیمان دارد. اوکراین از جمله کشورهای وسیع و پر جمعیت اروپایی محسوب می شود. کشورهایی مانند بلاروس، رومانی، مولداوی، مجارستان، لهستان، اسلواکی و فدراسیون روسیه از آنگونه همسایگان اوکراین محسوب می شود. در چند سال اخیر این کشور بنا به دلایلی همانند هزینه پایین زندگی، شهریه های تحصیلی مقرون به صرفه، فرصت های کاری خوب، اقتصاد روبه رشد، دانشگاه های برتر، سیاست مهاجرتی راحت و … باره پروا مهاجران پیمان گرفته است.

در این میان، هموطنان ایرانی زیادی نیز اغلب با قصد تحصیل در دانشگاه های اوکراینی به این مملکت اروپایی کوچ و یا قصد مهاجرت به این مملکت را دارند. بعد آگاهی از شرایط مهاجرت به اوکراین برای این بخش از هموطنان از نخستینگی بالایی برخوردار است. در این میان احد از شرایط و لوازم اصلی و از بدیهیات مهاجرت به اوکراین یا هر مملکت دیگری برخورداری از کارت اعتباری همانند مستر کارت (MasterCard) جهت چک حساب بانکی و نیز اتمام پرداختی های روزمره می باشد. در راستی دریافت مستر کارت اوکراین علاوه بر آسانی و تسریع در فرمایش پرداخت خرج تحصیل و زندگی در اوکراین در ضمن باعث مدیریت کارآمد اعتباری و حفظ امنیت مالی شما می شود.

مشخصات مستر کارت اوکراین

کارت های اعتباری در اوکراین مانند سایر کشورهای اروپایی از جایگاه ویژه ای در انجام داد و ستدها و تراکنش های یومیه مردمی برخوردار است. از بین این کارت های بین المللی استعمال دو کارت اعتباری مستر کارت و ویزا کارت در اوکراین زیاد متداول می باشد. ولی بر پای بست، گزارش بانک ملی اوکراین (NBU) تعداد کارت های پرکار در سیستم پرداخت مستر کارت در اوکراین در نیم دوم سنه 2019 الی 4.3% افزایش یافته و به 25.97 میلیون فقره کارت دریافتی است. این در حالی است که کارت های پرکار ویزا کارت حتی 6.9% تفریق داشته و به عدد 10.25 میلیون کارت رسیده است. واقعیتی که دیاگرام پایین نیز نشانگر آن است: تعداد کارت های اعتباری فعال موجود در اوکراین

 

شرایط اخذ مستر کارت اوکراین برای ایرانیان

همانطوری که در مطالب فوق نیز ذکر شد، بانک های مختلفی د کشوراوکراین وجود دارند که به ارائه خدمات مختلفی از آنگونه گشایش حساب و صدور کارت های اعتباری مثل مستر کارت می پردازند. اما هموطنان ایرانی که هدف مهاجرت به اوکراین را دارند بایستی این نکته را دلخواه قرار دهند که مطابق قوانین کشور اوکراین تنها کسان مقیم یا شهروندان اوکراینی حق گشایش حساب و گرفتن مستر کارت اوکراین را دارند. بنابرین دانشجویان و یا توریست های ایرانی با ویزای اقامت موقت اوکراین مجاز به افتتاح حساب بانکی به واحد پول اوکراین گریونا (UAH) و اخذ مستر کارت نمی باشند.

این تقسیم از هموطنان اگر چنانچه خواستار گشایش حساب بانکی در مملکت اوکراین باشند باید با ارائه پاسپورت معتبر، عدد ملی اوکراینی و فرم خویش اظهاری یا Declaration نسبت به افتتاح حساب یورویی و دلاری در بانک های معروفی مانند PrivatBank اوکراین اقدام نمایند. لازم به بیان است که ماکسیمم موجودی حساب هر فرد می بایستی نزدیک 10000€ (یورو) باشد. با تمام این تفاسیر تیم کارشناسان گروه مهاجرتی اَدین ویزا قادر هستند با عبور از کل محدودیت ها، شما را در گذرگاه اخذ مستر کارت در کشورهای اروپایی و آمریکایی یاری کنند.

 

انواع کارت های اعتباری مملکت اوکراین

در مملکت اوکراین گونه ها مستر کارت ها در سه قالب مستر کارت استاندارد، مستر کارت پلاتینیوم و مستر کارت زرین برای متقاضیان صادر می شود. هر یک از این کارت های اعتباری دارای شرایط و الزامات خاصی است که متقاضیان قبل از تقاضا باید به آنها پروا نمایند. معمولا بعد انداز در مستر کارت های اوکراینی به صورت گریونا (UAH) می باشد و مدت اعتبار مستر کارت ها 2 ساله بوده و امکان تمدید آنها برای متقاضیان هستی دارد.

علاوه بر امکان اخذ پول نقدی از طریق ATM ها، دارندگان مستر کارت اوکراین همچنین می توانند از بانکداری موبایلی نیز استفاده کنند. امکان پرداخت آفلاین یا غیر تماسی، تحویل فوری، بیمه مسافرتی، اعطای پاداش، عدم گرفتن هزینه کارت اعتباری و … از آنگونه امتیازات این طور مستر کارت ها می باشد. گرد از بهترین بانک های صادر کننده گونه ها مستر کارت برای مهاجران بیگانه بانک آوال (Aval) اوکراین می باشد. شما در جدول پایین می توانید با مشخصات کارت اعتباری پلاتینیوم اوکراین صادره از سوی آوال بانک آشنا شوید:

مشخصات مستر کارت پلاتینیوم اوکراین شرح
واحد ارزی بعد انداز گریونا (UAH)
مدت اعتبار 2 سال
حداقل پرداخت ماهیانه 15% مقدار بدهی
ماکسیمم مبلغ موجودی 250000UAH (گریونا)
نرخ کارمزد بانکی سالانه 29.9%
بانکداری موبایل رایگان
شرایط کلی اخذ مستر کارت اوکراین

برای اخذ مستر کارت اوکراین متقاضیان دو گذرگاه پیش رو دارند. آنها می توانند یا از گزینه درخواست آنلاین استفاده نموده و با مراجعه به وب سایت بانک باره عقیده تقاضای افتتاح حساب آنلاین نموده و مستر کارت مجازی خویش را گرفتن نمایند. و یا می توانند با مراجعه حضوری به بانک مربوطه در اوکراین از گزینه در خواست مستر کارت فیزیکی استفاده کنند. در این گزینه متقاضیان حتما بایستی در ابتداء اقدام به گشایش حساب بانکی نمایند. برای همین منظور، مدارک ذیل بایستی به بانک اوکراینی تحویل داده شود:

پاسپورت، شامل جزئیاتی از اقامت شما و ویزای پیشه در چهره امکان
مدرک سکونتی مشابه کرایه نامه (ویژه افراد مقیم کشور اوکراین)
شماره مالیاتی (فقط برای مقیم ها)
حداقل میزان پس انداز پولی
پس از تحویل مدارک فوق به بانک مربوطه در مملکت اوکراین، شما به راحتی می توانید مستر کارت مد نظر خویش را با تکمیل فرم مربوطه تقاضا نمائید. از مهمترین و نامی ترین بانک های اوکراینی صادر کننده گونه ها مستر کارت می توان به بانک PrivatBank، Alfabank، Piraeus Bank ، Aval و … اشاره نمایش داد که علاوه بر خدمات بانکی حضوری به مشتریان خود خدمات بانکی آنلاین نیز ارائه می دهند.

 

 

مسترکارت اوکراین


visaukraiina

10 Blog posts

Comments