هزینه ی زندگی در کشور اوکراین

همه چیز درباره ی اقامت اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین
هزینه هایی که یک فرد در طول ماندن اوکراین با آنها مواجه است را می طاقت به بخش های هزینه های عمومی، غذا و ترابری بخش نمود. رویهمرفته خرج ها در اوکراین نسبت به سایر کشورها ذیل تر است به عنوان مثال در این مملکت فقط با پرداخت چند دلار می نا به تماشای تئاتر یا فیلم در سینما نشست. خرج ی ثبت نام در باشگاه ورزشی ماهانه نزدیک 16 دلار است. برای خرید لباس باید بهای کم و بیش فوقانی بپردازید؛ به عنوان مثال یک دست شلوار جین در حدود 56 دلار، خرید جامه تابستانی از فروشگاه های رشته ای نزدیک 38 دلار، خرید کفش راحتی 86 دلار و خرید کفش چرم حدود 100 دلار هزینه خواهد برد.

هزینه ی خرید بلیت یک طرفه برای حمل و نقل عمومی فقط 22 سنت است و ایاب و ذهاب ماهانه ی یک با به کارگیری وسائط حمل و نقل عمومی اندکی بیش از 10 دلار خواهد شد. تعرفه ی تاکسی برای نخست حرکت 1.44 دلار است و پس از آن به ازای هر یک کیلومتر 22 سنت به اجاره اضافه خواهد شد. در چهره توفق نیز به ازای هر ساعت 2.16 دلار به کرایه افزوده خواهد شد. در صورتی که منظور داشته باشید اتومبیل شخصی تهیه کنید باید برای یک خرید متوسط در حدود 20000 دلار بپردازید و خرج ی هر لیتر بنزین هم 1.1 دلار است.

هزینه ی ماهانه ی رسید های برق، گرمایش، سرمایش، آب و حمل زباله برای یک آپارتمان 85 متری حدود 90 دلار است. خرج ی تماس با تلفن همراه (بدون به کارگیری طرح یا تخفیف) 3 سنت به ازای هر دقیقه است و برای داشتن خط اینترنت پر سرعت در ماه باید حدود 5 دلار بپردازید. خرج ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کمی بیش از 300 دلار در ماه و حومه ی شهر کمی بیش از 200 دلار در ماه است این هزینه ها برای آپارتمان های سه خوابه به ترتیب 600 و 350 دلار خواهد شد.


اقامت گذرا کاری به دو تقسیم تقسیم می شود:
اقامت اوکراین
۱- اقامت یک ساله کاری:
در این گونه اقامت رهسپار از طرف شرکتی پرکار درکشور اوکراین دعوت به کار میشود و مسافر از این طریق ویزای یکساله تیپ D میگیرد، با این گونه ویزا مسافر پس از ورود به اوکراین کارت ماندن یک ساله میگیرد و میتواند یک سال بطور همیشگی در مملکت اوکراین حیات و کار کند.

۲- ماندن سه ساله کاری:
در این گونه اقامت شرکتی به اسم خویش مسافر در مملکت اوکراین ثبت می شود و رهسپار با پروا به مدارک شرکت خودش که باید به ایران ارسال شود، ماندن سه ساله کاری میگیرد که بی گمان با این گونه اقامت رهنورد میتواند سه سنه بصورت پیوسته در کشور اوکراین حضور داشته باشد.

اقامت همیشه از پنج شیوه می شود انجام داد:
۱- اقامت از راه ازدواج با شخص غیر اوکراینی
این شخص باید ماندن اوکراینی داشته باشد، از این طریق مسافر پس از سه ماه می تواند اقامت خود را گرفتن کند، این روشی غیر قانونی است که از طرف کمپانی ما پیشنهاد نمی شود.

۲- زناشویی با شخص اوکراینی
در این روش مسافر بعد از ازدواج با شخص اوکراینی به مدت سه سال اقامت یکساله موقت می گیرد، بعد از سه سال رهنورد برای کارت ماندن دائم اقدام می کند و پس از دریافت کارت اقامت دائم می تواند بصورت قانونی برای دریافت گذرنامه کشور اوکراین اقدام کند.

۳- ماندن از طریق حضانت فرزند
در این نوع ماندن درخواست کننده بعد از دو الی چهارماه به ماندن دائم می رسد.

۴- اقامت از راه زایش فرزند
در این گونه ماندن اگر فرزند شما در خاک مملکت اوکراین متولد بشود بصورت کاملا قانونی یک فرد اوکراینی بحساب می آید و بلافاصله برای نوزاد میشود درخواست گذرنامه اوکراینی داد و پدر و مادر هم میتوانند اقامت دائم مملکت اوکراین را بگیرند.

اقامت اوکراین
۵- ماندن از راه بستگان درجه یک
اگر خانواده درجه یک شما ماندن همش کشور اوکراین را داشته باشند میتوانند برای ماندن شما هم اقدام کنند که روال شغل کاملا قانونی اتمام می شود.


اقامت دانشجویی
برای هر فردی که دست کم دبپلم داشته باشد میتوان از یکتا از دانشگاههای اوکراین پاسخ گرفت . اصل پاسخ باید به ایران برسد و دانشجو بعد از تکمیل کردن فرم و مدارک به ویزاسنتر مراجعه میکند و درخواست ویزای دانشجویی می کند.

دانشگاههای اوکراین باره تایید وزارت علوم ایران نیستند ولی اکثر فارق التحصیلان یا جذب اروپا میشوند یا کانادا و درصد کمی هم در خویش اوکراین ماندگار می شوند.

کمی در ارتباط با مملکت اوکراین
اوکراین با ۶۰۳،۵۵۰ کیلومتر مربع مساحت و ۴۵.۴۹ میلیون نفر جمیعت ، دومین کشور وسیع اروپا است.

این کشور از شمال با بلاروس و از شرق با روسیه هم مرز است.به همین جهت زبان روسی، پس از اوکراینی، دومین زبان ملت این مملکت است.

۹۶.۲ % ملت این کشور مسیحی هستند و اسلام و یهودیت بعد از آن پیمان دارند.

اقامت اوکراین
چه کسانی می توانند جهت اخذ ماندن اوکراین اقدام نمایند
دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشور اوکراین هستند.
کارگران چیره دست که حضور آنها به اقتصاد مملکت اوکراین کمک خواهد کرد.
افرادی که خواهر ، همنشین ، والده بزرگ و یا پدر بزرگشان و یا نوه اشان دارای تابعیت مملکت اوکراین باشد.
افرادی که در گذشته تابعیت اوکراینی داشته اند.
فردی که یکی از والدینش اوکراینی باشند.
شخصی که با یک شهروند اوکراینی زناشویی کند و وانگهی فرزندان نابالغش
پناهندگانی که از لحظه تقاضا پناهندگی به مدت ۳ سال ادامه در خاک کشور اوکراین بوده اند.
مزایای اقامت اوکراین
۱. حقوق شهروندی امثال یک شهروند اوکراینی به جز حق رای

۲.دریافت پاسپورت اوکراینی درزمانی کوتاه

۳.اجازه کار به صورت همش و تمام وقت در مملکت اوکراین

۴.سهولت در گرفتن ویزا جهت سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا

۵.بهره مندی از تمامی امتیازات بانکی از دسته وام ، صدور چک و…

۶.شرایط پسندیده برای سرمایه گذاری مطمئن در مملکت اوکراین

مدارک لازم جهت اخذ ماندن اوکراین
گذرنامه معتبر
۲ تکه عکس در سایز ۳ در ۴
اطلاعات و مشخصات فردی
مدرکی که محل حیات شخص در آن مشخص شده باشد ، چه درکشور اوکراین و چه در خارج از این کشور
اسناد که به ثبت دریافتی در رابطه با اعضای خانواده شخص درخواست کننده از دسته کپی شناسنامه ، کپی قواله زناشویی ،کپی اسناد کفالت و فرزند خواندگی و…
مدرکی معتبر از دستگاه های دولتی بر پایه سلامت شخص درخواست کننده از بیماریهای مزمن و واگیر دار، اعتیاد به مواد مخدرو الکل
گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه کیفری از دستگاه های قضایی کشوری که شخص متقاضی در آن اقامت دارد .
تور اوکراین

 

هزینه ی زندگی در اوکراین


ukraina

10 Blog posts

Comments